Dr. Ábrahám László

Elnök - EGYÜTT A JÖVŐ MÉRNÖKEIÉRT SZÖVETSÉG

Ügyvezető - SENSIRION KFT.

Ábrahám László a BME-n végzett villamosmérnökként, majd 1979-ben posztgraduális képzésben híradástechnikai szakmérnök diplomát szerzett. Ezzel együtt szerezte meg doktori címét. 1977-től 1991-ig a Videotonnál dolgozott, először mint mérnök, majd csoportvezető, műszaki igazgató, később megbízott vezérigazgató. 2001 és 2020 között az NI Hungary Kft. ügyvezetője. Irányítása alatt több, mint 1000 alkalmazott nagy hatékonysággal és kiváló minőségi mutatókkal gyártotta a teljes vállalatcsoport termelésének több, mint 90%-át. 2020-tól a Sensirion Hungary Kft. ügyvezetője. A debreceni cég a svájci Sensirion Holding AG, a digitális mikroszenzorok és rendszerek vezető gyártójának újonnan alapított leányvállalata. Emellett az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség elnöki feladatait is ellátja, hogy közvetlen tapasztalataival segítse és támogassa az oktatási intézmények, a gazdasági szereplők és a mérnökszakma képviselői közötti kapcsolatot. 

Balázs-Szabó Emese

Business Unit Manager

PPH Media

15 éve dolgozik az ipari technológiával foglalkozó Gyártástrend magazinnál, 2020-tól divízióvezetőként irányítja a csapat munkáját. Az elmúlt másfél évtizedben hatalmas piacismeretet szerzett az ipar területén, átlátja a gyártó folyamatokat és az ipari cégek egy részével jó szakmai kapcsolatot ápol. A kezdetektől részt vett a 2015-ben elindított Év Gyára verseny kidolgozásában és menedzselésében, mint ahogy jelen verseny kialakításában és meghirdetésében is aktív szerepet vállalt.

Barabás Botond

Képzési vezető

BMW MANUFACTURING HUNGARY KFT.

Informatikát tanult, így folyamatosan keresi a lehetőséget arra, hogy a körülötte lévő folyamatokat mind magasabb szinten digitalizálja. 11 évig különböző szakértői és vezetői pozíciókban dolgozott egy amerikai méréstechnológiai cégnél (NI Hungary Kft.) a kutatás-fejlesztést, a gyártást és a szolgáltató területeket is bejárva.Ezután közel négy évig lean vezető a Continental, később Vitesco Technologies debreceni zöldmezős beruházásánál, ahol több mint fél évig a raktárvezetőként is dolgozik.2022. szeptember 1-től a BMW Manufacturing Hungary Kft. debreceni gyárának képzési vezetője. Itt a belső képzési rendszer kiépítése mellett Kelet-Magyarország legnagyobb szakképzési duális képzési programját készíti elő és a cég felsőoktatási kapcsolataiért is felel.

Érsek Szilvia

Üzletágvezető, Industry & Supply Chain Recruitment Üzletág

JOB KFT.

Mérnökként szakmai pályafutása első 16 évét egy telekommunikációs multinacionális nagyvállalatnál töltötte. Nemzetközi környezetben szerzett tapasztalatait felhasználva csatlakozott a tanácsadói szakmához először mint életvezetési coach, majd HR szolgáltatási területen. Fókusz területe a műszaki és logisztikai szakemberek fejvadászata, specialista és vezetői szintű keresés–kiválasztás kis- közép- és nagyvállalatoknál. Iparági gyakorlati tapasztalatainak köszönhetően könnyen megérti az iparban, logisztikában és gyártásban érdekelt ügyfelek problémáit.

Falk György

Gábor Dénes díjas Ipari Professzor

alapító, stratégiai igazgató VARINEX ZRT.

Az ipari 3D-nyomtatással foglalkozó VARINEX Zrt. alapítója, gépészmérnök, a BME Ipari Professzora. A 3D-nyomtatás hazai meghonosításáért és széles körű alkalmazási lehetőségeinek feltárásáért 2017-ben Gábor Dénes díjat kapott. A VARINEX Zrt. az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség egyik alapító tagja és 2021-ben elnyerte az Innovációs és Technológiai Minisztérium Ipar 4.0 Szakmai Érem kitüntetését.

Fülöp Szabolcs

Ügyvezető

Trans-Sped Kft.

Szakmai pályafutását stratégiai tanácsadóként kezdte, majd a HungaroControlnál volt előbb a projektiroda vezetője, majd a stratégiai és projektmenedzsment osztály vezetője. 2015-től dolgozik az édesapja, Fülöp Zsolt által 1990-ben alapított Trans-Sped Kft-nál. 2017 óta irányítja a vállalatcsoportot, amely jelenleg több mint 900 főt foglalkoztat. Elnökségi tag a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaságnál (MLBKT).

Gém Péter

Ipar szakértékesítési és üzletfejlesztési igazgató - 4iG

Gém Péter, közgazdász, gazdasági informatikus. Több mint 15 éve foglalkozik digitalizációval, a DMS, ERP, CRM megoldásokon túl az IPAR 4.0 és az APS a kiemelt szakterületeivel. A 4iG csapatában az ipar illetve gyártás digitalizálásában segíti az üzleti és szakmai döntéshozókat a hatékonyabb, tervezhetőbb, megbízhatóbb, takarékosabb, minőségibb folyamatok érdekében tehető stratégiai fejlesztési lehetőségek áttekintésében, a megfelelő megoldások kiválasztásában és integrációjában. 

Kulcsszereplője a 4iOP platform fejlesztésének és bevezetésének, amely termelőcella-optimalizálással, energiamenedzsmenttel, továbbá mesterséges intelligenciára támaszkodó és kameraszenzoros rendszerekkel javíthatja digitálisan a gyártási és logisztikai hatékonyságot. Kész, mégis rugalmasan integrálható megoldásokat nyújt a 4iOP a sorbanállási, torlódási problémák elkerülésére, az optimális tárolási helyek és útvonalak meghatározására, a gépállások és nem tervezett meghibásodások előrejelzésére, valamint a kapacitások elemzésének és tervezésének fejlesztésére.

Gulyás Máté

ügyvezető igazgató - DATAPAO

tanácsadó - DATABRICKS

Gulyás Máté 2016 óta vezeti a Datapaot, a Databricks és Microsoft partnereként működő adatmérnöki és adatkezelő rendszereket fejlesztő céget. Vezető oktatóként és tanácsadóként  Databricks amerikai szoftvercégnél segíti a vállalatok adatelemzési képességeinek kiaknázását.  Szervezőként vett részt az adatvezérelt vállalkozások számára rendezett Crunch Data Conference-en, de tartott big data adatelemző kurzusokat a BME mérnök és közgazdász hallgatóinak is. Az adatalapú megközelítések, az automatizálás elkötelezett híve, aki vezető szoftvermérnökként tapasztalattal bír a háttérfejlesztésekben, üzemeltetésben, architektúrák kiépítésében, termékfejlesztésben és a szervezeti kultúra fejlesztésében is. 

Hinterstein Anikó

HR vezető

PWC MAGYARORSZÁG

Bemutatkozás: a PwC Magyarország HR vezetője. Matematikus, közgazdász, munkajogi szakokleveles tanácsadó és a rotterdami Erasmus Egyetem HR tanácsadó szakának végzett hallgatója. Szakmai pályafutását a Magyar Telekomnál, illetve jogelődjeinél kezdte. A Telekomnál töltött 20 évében dolgozott szervezetfejlesztőként, HR Business Partnerként, az utolsó 5 évben pedig a tehetségmenedzsment, toborzási és employer branding csapat vezetéséért felelt. Több, mint 1 éve a PwC Magyarország HR vezetője. A HRFest advisory boardjának tagja. Két gyermek büszke édesanyja.

Holoda Attila

energiapiaci szakértő ügyvezető igazgató

AURORA ENERGY KFT.

A Moszkvai Gubkin Olaj és Gázipari Egyetemen szerezte bányamérnöki diplomáját 1989-ben. 2000-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett MBA pénzügyek végzettséget. Termelőmérnökként kezdte karrierjét a MOL jogelődjénél, 1989-ben. 2012-ig különböző közép- és felsővezetői pozíciókat töltött be kutatás- és termelésirányításban, beruházási projektek, karbantartás menedzsment és beszerzési területeken. Közben két évet töltött a MOL képviselőjeként és magyar vezérigazgató-helyettesként a MOL Upstream első külföldi Kazahsztánban működő vállalkozásában. A horvát INA d.d. (2009-2011), valamint az MMBF Zrt. (2007-2009) igazgatósági tagja volt. 2009-2012 között a Magyar Bányászati Szövetség elnöki posztját töltötte be. 2012-ben a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban energetikáért felelős helyettes államtitkár pozíciót töltött be. 2013-tól saját szakmai tanácsadó cégét vezeti. 

Dr. Nick Gábor

ügyvezető igazgatóhelyettes

EPIC INNOLABS KFT.

Nick Gábor több mint húsz éven keresztül a pénzügyi szektor piacvezető szereplőinél töltött be IT vezetői szerepet, majd tapasztalatait nyolc éven át elsősorban autóipari ügyfeleknél kamatoztatta. Részt vett a hazai Ipar 4.0 iparfejlesztési stratégia megfogalmazásában, illetve aktív szerepet vállal a hazai ipari digitalizáció folyamatos disszeminációjában. Több EU szintű tudományos és kutatási projekt aktív tagja. Több mint 100 nemzetközileg is referált folyóirat cikk szerzője vagy társszerzője. Kutatási területei: Vállalatok ipari digitalizációs érettsége; A negyedik ipari forradalom gazdasági és technológiai aspektusai; Értékláncok digitális modellezése és vizsgálata gépi tanulási módszerekkel. Végzettségét tekintve informatikus mérnök, okleveles közgazdász, illetve MBA oklevelet is szerzett.

Dr. Nyirő József

Elnök

MAGYAR JÁRMŰALKATRÉSZ-GYÁRTÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE (MAJOSZ)

Dr. Nyirő József több évtizede tölt be meghatározó pozíciókat az ipari gyártás területén. Jelenleg két vállalatnak, a műanyag fröccsöntéssel foglalkozó Famü Kft-nek és az ipari automatizációval és robotikával foglalkozó Innovention Kft-nek ügyvezető igazgatója, mellette egyetemi adjunktus a BME Gyártástudomány és -technológia Tanszékén. A Majosz elnöki tisztsége mellett többek között a Magyar Műanyagipari Szövetség tagja. PhD fokozatát a BME-en az ultraprecíziós megmunkálás, a mikro- és nanotechnológia témájában készített értekezésének megvédésével szerezte. Házas, három gyermek édesapja.
A Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetségének elnöke.